טיולים
  
אטרקציות
  
איך מגיעים
  
צור קשר

יצירת קשר
 
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
דגם:
לפרטים נוספים>>
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
דגם:
לפרטים נוספים>>
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
דגם:
לפרטים נוספים>>
  
דגם:
לפרטים נוספים>>
 

בפארקיה ישנו מאגר של אלפי זנים של סחלבים, מכל רחבי העולם, הגדלים בפארק בתנאי הגידול האידיאלים בטבע הטרופי. במהלך ביקורכם בפארקיה, תוכלו ליהנות מצפייה מקרוב במגוון הסחלבים הצומחים בכל פינה. הסחלבים מהווים אטרקציה ייחודית ומרהיבה, המושכת מבקרים רבים מהארץ ומרחבי העולם.

מהם הסחלבים?

סחלבים שייכים למשפחת הצמחים המגוונת ביותר הידועה לאדם. באלפי השנים האחרונות התגלו יותר זני סחלב מאשר כל קבוצת צמחים ידועה אחרת: יש למעלה מ-880 סוגים, 28,000 זנים והרבה למעלה מ-300,000 מגדלים מאושרים הרשומים כיום. ניתן למצוא סחלבים הגדלים בתנאי מחייה שונים כגון מתחת לאדמה, על גבי עצים ביערות גשם, במישור עשבי ואף בביצות ובמדבר. כל סחלב מייצר מאות אלפי זרעים המתפזרים ברוח וכדי לנבוט ולשרוד עליהם להתמזג עם פטרייה ייחודית הקיימת בטבע.

הסחלב בדמיון האנושי

השם סחלב מגיע מיוונית ופירושו "אשך". היוונים העניקו לצמח הסחלב את שמו עקב צורת השורשים שלו. 
הרופא היווני, בן המאה הראשונה לספירה, גרס שהסחלבים יוצרים השפעה על המיניות ועל כן, עד ימינו אנו, נוהגים לקשר את הצמח לפוריות, כוח גברא, הגדרה מינית והיבטים נוספים של רבייה. גם מראהו האקזוטי של הסחלב, ניחוחו והמראה הארוטי של פרח הסחלב גם הביאו לקשור אותו למיניות.

בסין וביפן בתקופה קדומה, הסחלבים זכו להערצה בגלל ערכם האסתטי והאמנותי.

כיצד מטפלים ב-סחלב?

פשוט וקל לטפל בסחלבים. מומחי פארקיה ממליצים להשקות הסחלב אחת לעשרה עד ימים כשבועיים, ולהמנע מהשקיית מצע רטוב.  בכל השקייה מומלץ לדשן את הסחלב בדשן סחלבים נוזלי.
רצוי למקם את הסחלב במקום מואר, אך לא בשמש. הסחלב הוא צמח החי בכל עונות השנה ולכן פריחתו תשוב תמיד.